چهارشنبه 05 اردیبهشت 1397
مدیرعامل توسعه نیشکر و صنایع جانبی:

زیان به توسعه نیشکر، تبعات اجتماعی و اقتصادی گسترده ای داردمدیرعامل توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: زیان به توسعه نیشکر، تبعات اجتماعی و اقتصادی گسترده ای دارد زیرا معیشت بیش از 100 هزار خوزستانی وابسته به آن است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، محمود شمیلی شب گذشته در نشست ستاد خشکسالی با اشاره به بحران آب و ضرورت تأمین حق‌آبه نیشکر، اظهار کرد: ضرر و زیان‌هایی که شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی از بحران آب تحمل می‌کند تنها مربوط به بخش کشاورزی نیست و صنعت و اشتغال نیز در این شرایط آسیب جدی می‌بیند و تبعات اجتماعی گسترده‌ای را به دنبال خواهد داشت.

وی خواستار توجه جدی به وضعیت منابع آبی استان و تأمین حق‌آبه نیشکر شد و افزود: اشتغال بیش از ۱۹ هزار نفر و معیشت بیش از ۱۰۰ هزار خوزستانی، وابسته به تولیدات توسعه نیشکر و تولید محصول استراتژیک شکر است و کاهش ضریب امنیت تولید برای شرکت توسعه نیشکر به‌عنوان بزرگ‌ ترین قطب متمرکز کشاورزی – صنعتی کشور، تبعات ناگواری در سطح منطقه‌ای و ملی در پی خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی به دلیل بحران کمبود آب با مشکل مواجه است، بیان کرد: ضررهایی که توسعه نیشکر و صنایع جانبی تحمل می‌کند، تنها مربوط به بخش کشاورزی نیست و صنعت در این شرایط آسیب جدی‌تری می‌بیند چون صنعت است که کشاورزی ما را تکمیل می‌کند.

وی گفت: ضرر و زیان گیاه دائمی و پنج‌ساله نیشکر به مراتب بیشتر و فراتر از یک گیاه فصلی است و خسارت به آن ابعاد مختلف کشاورزی و صنعتی به دنبال دارد که توجه و حساسیت بیشتری را در این زمینه می‌طلبد. البته ما نیز در توسعه نیشکر نسبت به مدیریت مصرف آب بسیار حساس هستیم و از تمام پتانسیل‌های علمی و عملی و تحقیقات و مطالعات انجام‌شده برای مقابله با تهدیدات آبی بهره می‌گیریم.

   1397/1/23 13:02

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )